Parapsikoloji
Hoşgeldiniz..Lütfen üye olunuz..
Parapsikoloji
Hoşgeldiniz..Lütfen üye olunuz..
Parapsikoloji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parapsikoloji

ParapsikolojiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Fotokinezi

+2
HydroKinetic
isox96
6 posters
YazarMesaj
isox96
Alışan
Alışan
isox96

Kova Domuz
Bükme Gücü : 0

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 12:17 am

Fotokinezi çoğu kaynakta 2 anlamıyla verilmiştir.

1-)Hayvanlarda,aydınlıkta karanlığa,karanlıkta aydınlığa iten dürtüdür.
2-)Işığı kontrol etme yeteneğidir.

Fotokinezi adı üstünde FOTONkinezi fotonları kontrol etmektir.Fotonları kontrol ederek karanlık ortamı aydınlığa,aydınlık ortamı karanlığa çevirebiliriz.Örneğin,merdivenlerdeyken ışıklar söndü her yer zifiri karanlık.Fotokinezi yeteneğimizi kullanarak gözümüzü beyin gücü ile bir gece görüşü özelliğine çevirebiliriz.
Görünmez olup,görünmez oldurabiliriz.

Fotonları kontrol ederek cismin arkasındaki görüntünün aynısını cismin üzerine fotokinezi yeteneğimizi kullanarak yansıtırız.Bu şekilde görünmezlik yapılır.Belki başka yolları vardır ama bana en mantıklı gelen bu yöntem.

Fotokinezi yapabilmek için ve kendimizi geliştirmek için önce fotonlar hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.Fotonlar hakkında anlaşılır yalın bir kaynağı derledikten sonra bir başlık altında sitede paylaşırim.
Foton, ışık duvarı üzerinde her iki aleme ait pozitif ve negatif kütleleri dengede olan ve ışık hızıyla hareket eden bir birleşimdir. Foton, saniyede yaklaşık olarak 300.000 km. hızla hareket etmek zorunluğundadır.

Foton, elektromanyetik alanın en temel birimidir (quant), ışık taneciğidir.

Işık hızıyla hareket eder. Sonsuz ömrü vardır. Durgun kütlesi sıfır olarak kabul edilir (2005 yılındaki son verilere göre kütlesinin üst limiti m<6 \times 10^{-17} eV şeklinde ifade edilmektedir), ancak enerjisi ve momentumu vardır. Fotonların enerjisi, frekansına bağlıdır.

Fotonlar

Bilim adamları, ışığın bir tür elektromanyetik dalga olduğunu düşünüyorlardı ve içleri rahattı; ta ki Max Planck bazı deneylerinde ışığın tanecikmiş gibi davrandığını farkedinceye dek. Işık sanki devamlı dalgalar değil de, enerji paketcikleri gibi geliyordu.

Einstein ve Planck bu enerji paketleriniışık quantumu veya foton olarak adlandırdılar. Fotonlar sanki birer parçacıklarmış gibi davranıyordu. Relativite teorisine göre, bir parçacığın ışık hızında gidebilmesi için kütlesinin sıfıra eşit olması gerekiyordu! Demek ki ışığın enerjisi sadece kinetik enerjiydi; kütlesinden kaynaklanan hiçbir enerjisi yoktu.

Einstein o güne dek açıklanamamış olan fotoelektrik olayını bu kavramla açıkladıktan sonra, bilim adamlarının ağızında yeniden ‘ışık nedir?’ sorusu gündeme gelmişti. Eğer ışık dediğimiz olgu parçacıklardan oluşuyorsa, frekans veya dalgaboyunun ne anlamı var acaba?

Aslında sorulması gereken en iyi soru: "ışık gerçekten nedir?"
Cevap: ‘Hem dalga, hem parçacık!’

Işığın bazı özellikleri sadece dalga konsepti ile açıklanırken (girişim veya kırınım gibi), bazı özellikleri ise sadece foton konsepti ile açıklanabiliyor (Fotoelektrik olay veya atomların enerji soğurması ve salması gibi).

Peki o halde Foton nedir?

Foton nedir? sorusuna cevap ararken birçok değişik perspektiften bakan cevaba gerek vardır.

En bariz özelliklerini şöyle sayabiliriz:
* Durgun kütlesi sıfırdır;
* Işık hızıyla gider;
* Etkileşimlere parçacık olarak girebilir ancak dalga olarak yayılır;
* E=h x f, p=h/l ve E=pc bağıntılarına uyar;

E=hf

* E: enerji miktarı

* h=6.6 \times 10^{-34}Js: Planck sabiti

* f: frekans

Işık dalga özelliklerine de sahiptir. Etkileşimlere parçacık olarak girebilir ancak dalga olarak yayılır.

Alıntı: LİNK VERMEK YASAK!!! --- YÖNETİM
Ben fotokinesis biri olarak çok güzel bi yazı olduğunu düşünmüyorum Fotokinezi Icon_smile Fotokinezi Icon_sad
HydroKinetic
Acemi
Acemi
HydroKinetic

Balık Domuz
Bükme Gücü : 12

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 9:56 am

link vermek yasaktır

fotokinesis misin gerçekten ?? video-foto koyar mısın çok merak ettim. bende yapıyordum bir ara. sadece parmaklarımı görünmez yapıyordum ve karanlıkta görebiliyordum. o kadar Very Happy
http://www.intikal.org
isox96
Alışan
Alışan
isox96

Kova Domuz

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:57 pm

Ben bir yıl önce falan 2-3 hafta çalışmıştım.1ay önceyataktan kalktım bütün kinezileri sırayla yaparken duvardaki gölge dikkatimi çekti ama hiç elime falan bakmıyorum.Sırayla her yerimi hareket ettirdim gölge oynamıyo Very Happy Tabi biraz korktum haliyle sonra elimi oynattım parmaklarımı falan oynamaya başladı gölge sonra elime bi baktım göremiyorum Laughing

Videosunu seve seve koyarım tabikide.Ama önce çekmem gerekio Very Happy.En yakın zamanda foruma koyacağım:)
K4 ~
Acemi
Acemi
K4 ~

Kova Domuz
Bükme Gücü : 5

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 2:26 pm

isox96 demiş ki:
Ben bir yıl önce falan 2-3 hafta çalışmıştım.1ay önceyataktan kalktım bütün kinezileri sırayla yaparken duvardaki gölge dikkatimi çekti ama hiç elime falan bakmıyorum.Sırayla her yerimi hareket ettirdim gölge oynamıyo Very Happy Tabi biraz korktum haliyle sonra elimi oynattım parmaklarımı falan oynamaya başladı gölge sonra elime bi baktım göremiyorum Laughing

Videosunu seve seve koyarım tabikide.Ama önce çekmem gerekio Very Happy.En yakın zamanda foruma koyacağım:)
tekniklerini biliyosan mesaj olarak atar mısın ben de sana elektro da her türlü yardım ederim lütfen.
http://www.facebookvideobulucu.tr.cx
isox96
Alışan
Alışan
isox96

Kova Domuz

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 2:33 pm

Tabikide.Ama önce birşey öğrenmem lazım:D.Işığa karşı doğrudan bakabiliyomusun.Çıplak gözle ampule baktığında falan başın ağrıyormu.
K4 ~
Acemi
Acemi
K4 ~

Kova Domuz

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 2:34 pm

o bişi mi güneşe bakabiliyorum ben 15 sn afro
isox96
Alışan
Alışan
isox96

Kova Domuz

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 2:35 pm

Oo şahane ozaman.Sen bi 10 dk kadar burdaysan beni bekle biyere gitmem gerekiyo Very Happy .Sonra mesajla anlatırım sana.
K4 ~
Acemi
Acemi
K4 ~

Kova Domuz

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 2:37 pm

tamam saol
HydroKinetic
Acemi
Acemi
HydroKinetic

Balık Domuz
Bükme Gücü : 12

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 3:16 pm

bende teknik istiyorum yaaa benim tekniklerim bana yetmiooo. gölge oynatmayı bilmiom . bu arada gölgeye hükmetmek umbrakineziydi sanırım Very Happy
http://www.intikal.org
isox96
Alışan
Alışan
isox96

Kova Domuz

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 3:17 pm

Evet o umbrakinezi Very Happy.Fotokineziyle ilgili kendi tekniklerimi sana da yollayabilirim istersen K4 e yolladım Smile
m_e_akbulut
Alışan
Alışan
m_e_akbulut

Boğa Domuz
Bükme Gücü : -4

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 11:12 am

teknik yok mu teknik... Question
isox96
Alışan
Alışan
isox96

Kova Domuz

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 12:51 pm

İlk önce selamlar.Şunu bilmeni istiyorumki fotokinezi herkesin yapabileceği birşey değildir .Ancak senin yapman için kendi tekniklerimi sana söyleyeyim.İlk önce ışığa ve karanlıka alışman gerekiyor.Bir odaya gir ışıklar yanık bir şekilde 5 dakika odaya bak herşeyi aklına kazı.Sonra ışıkları kapat hiçbirşey görmezken odada neyin nerde olduğunu ne şekilde durduğunu anlamaya çalış(hatırla).Bu egzersiz senin karanlıkta ilerleyen zamanlarda her şeyi görmeni sağlayacak.Görünmezlik Olayına gelirsek.Şunu belirteyim ki görünmez kadın gibi hertarafın görünmez olmayacak .Şimdi.İlk olarak elini masanın üstüne veya her nerede görünmez yapacaksan onun üstüne koy.Sonra elinin arkasına gelen kısma 5-10 dakika kadar bak.Elini tekrar o zemine getir.Tam avucunun içine bak ama avcunun içine bakarken arkasındaki zemini düşün.Zemin sanki elinin üstüne çıkmış gibi elin yavaş yavaş şeffaflaştığını düşün(bunu iste cart curt
K4 ~
Acemi
Acemi
K4 ~

Kova Domuz

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 1:11 pm

ışık topu yapmasını biliyomusun ?(aydınlatmak için)
isox96
Alışan
Alışan
isox96

Kova Domuz

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 1:14 pm

Benim ışık topu yapmama gerek olmadığı için bilmiyorum Very Happy.Zaten ilk alıştırmayı yeterince yaparsanız gözleriniz gece görüş dürbünü gibi olur Very Happy
m_e_akbulut
Alışan
Alışan
m_e_akbulut

Boğa Domuz
Bükme Gücü : -4

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 3:04 pm

görünmez yapma tekniği için teşekkürler isox96 lol!
~YuCeLhUn~
Yeni üye
Yeni üye
~YuCeLhUn~

Boğa Maymun

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimePerş. Kas. 17, 2011 8:17 pm

Merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum ortamı çok beğendim tam bana göre cheers heroes dizi sini sonuna kadar 7. seyredişim Smile Ben bu diziyi seyretmeden önce nedense böyle şeyler yapmaya çalışıyordum küçükken Very Happy Ben kendimi yeni fark etmeye başladım ben telekinetiğim aynı zamanda uzay-zaman bükebiliyorum fotokinezi yapamıyorum Smile yapıyorumda yapamaıyorum fotokinezide gözlerim nıghtvısıon gibi (ingilizce biliyorum Very Happy ) Ama görünmezlik konusu biraz daha açalım lütfen ya lütfençok şüpheye düşüyorum eğer bunları benim gibi gerçekten yapabilenler varsa ben tüm kinezileri yapıyorum sayılır bu beymini biraz yoruyor helede uzay zaman bükmek 1 salisenin 4 te üçü kadar bile geriye veya ileriye alsam omurilik ağrısı yapıyor ... Ama şu konuyu biraz açalım gençlik bir gün toplanacağız dileğiyle Smile ... Smile
yigitbal60
Yeni üye
Yeni üye
yigitbal60

Fotokinezi Empty
MesajKonu: Geri: Fotokinezi   Fotokinezi Icon_minitimeÇarş. Ocak 18, 2012 1:46 pm

ben bunuda yapamadım... Mad

Fotokinezi
1 sayfadaki 1 sayfası