Parapsikoloji
Hoşgeldiniz..Lütfen üye olunuz..
Parapsikoloji
Hoşgeldiniz..Lütfen üye olunuz..
Parapsikoloji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parapsikoloji

ParapsikolojiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Harry Potter ve Melez Prens

3 posters
YazarMesaj
isox96
Alışan
Alışan
isox96

Kova Domuz
Bükme Gücü : 0

Harry Potter ve Melez Prens Empty
MesajKonu: Harry Potter ve Melez Prens   Harry Potter ve Melez Prens Icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 3:38 pm

Harry Potter ve Melez Prens Action11

Tür : Macera / Fantastik
Gösterim Tarihi : 15 Temmuz 2009
Yönetmen : David Yates
Senaryo : Steve Kloves , J.K. Rowling (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Bruno Delbonnel
Müzik : Nicholas Hooper
Yapım : 2008, ABD / İngiltere

Filmin IMDB puanı 8.3

Voldemort hem Muggle hem de büyücüler dünyasındaki kıskacını daraltmaktadır ve Hogwarts artık bir zamanlar olduğu güvenli liman değildir. Harry tehlikenin kalenin içinde bile olabileceğinden şüphelenirken, Dumbledore da Harry’yi hızla yaklaşmakta olduğunu bildiği nihai savaşa hazırlamaya her zamankinden kararlıdır. Birlikte, Voldemort’un savunma hattını kırmanın yollarını ararlar. Bu amaçla, Dumbledore eski bir dostu ve meslektaşı olan, çok önemli bilgilere sahip olduğunu düşündüğü Profesör Horace Slughorn’u görevlendirir. Profesör iyi bağlantıları olan, iyi yaşamayı seven, saf bir insandır.

Bu arada, öğrenciler bambaşka bir rakibin kuşatması altındadırlar: Gençlik hormonları zirveye tırmanmaktadır. Harry, Ginny’ye gitgide daha çok aşık olmaktadır; ama Dean Thomas’ın da durumu aynıdır. Lavender Brown ise kendisi için doğru kişinin Ron olduğuna karar verir. Hesaba katmadığı şey ise Romilda Vane’in çikolatalarıdır! Diğer yandan Hermione da kıskançlıktan çatlamaktadır ama duygularını göstermemeye kararlıdır. Romantizm dallanıp budaklanırken, bir öğrenci tüm bunların dışında kalır. O, karanlık bir şekilde de olsa ismini hafızalara kazımayı kafasına koymuştur. Havada aşk kokusu vardır ama trajedi kapıdadır ve Hogwarts bir daha asla aynı olamayabilir.

Filmin çıktığı gün gittim ve doğruyu söylemek gerekirse benim için hayal kırıklığıydı. Crying or Very sad Filmin türü Romantik / Komedi olsa daha güzel olurmuş diyebilirim.Gülmediğimi söyleyemem ama daha fazla aksiyon sahnesi beklerdim ki hele kitapta ki sonlarda atladığı sahneleri hiç saymıyorum.(Spoiler vermiyim.)

Ama şunu söyliyeyim ki genel olarak kitabı okumayanlar çok beğenirken okuyanlar biraz hayal kırıklığı yaşıyor.Giderseniz de çok birşey kaybetmezsiniz yalnız belirttiğim gibi filmin 1. yarısı resmen Romantik / Komedi diyebilirim
K4 ~
Acemi
Acemi
K4 ~

Kova Domuz
Bükme Gücü : 5

MesajKonu: Geri: Harry Potter ve Melez Prens   Harry Potter ve Melez Prens Icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 4:55 pm

Bu Harry Potter cıvıdı gibi geliyo bana bazı şeyler vaktinde bırakılmalı lotr4 matrix4 vs vs çıksa ne iyi olurdu ama ilk filmler her zaman daha iyidir.
http://www.facebookvideobulucu.tr.cx
isox96
Alışan
Alışan
isox96

Kova Domuz
Bükme Gücü : 0

MesajKonu: Geri: Harry Potter ve Melez Prens   Harry Potter ve Melez Prens Icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 4:57 pm

Aynen katılıyorum.Zaten bu tür uzun serilerin kitapları herzaman tercihimdir.Lotr 3 çıkamaz ki Smile.3 tane kitabı var lotr un.ŞimdiThe Hobbit kitabının filmi çekiliyor merakla bekliyorum.(Ayrıca ben bir lotr fanıyım Very Happy )
ReNeGaDe
Alışan
Alışan

Balık Domuz
Bükme Gücü : 4

MesajKonu: Geri: Harry Potter ve Melez Prens   Harry Potter ve Melez Prens Icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 10:30 pm

En iyi filmlerden biri The Lord Of The Rings'dir. Durup duruken bunu demedim yani seri anlamında diyorum devam etsede sonuna kadar izleyeceğim filmlerden biridir. Ancak Harry Potter'da öyle gerçi onu sadece Hermione (Emma Watson) için izliyorum ama olsun xDD
http://teknogamespawn.blogspot.com

Harry Potter ve Melez Prens
1 sayfadaki 1 sayfası