Parapsikoloji
Hoşgeldiniz..Lütfen üye olunuz..
Parapsikoloji
Hoşgeldiniz..Lütfen üye olunuz..
Parapsikoloji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parapsikoloji

ParapsikolojiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Akım ÇEvirme

3 posters
YazarMesaj
K4 ~
Acemi
Acemi
K4 ~

Kova Domuz
Bükme Gücü : 5

Akım ÇEvirme Empty
MesajKonu: Akım ÇEvirme   Akım ÇEvirme Icon_minitimeSalı Nis. 27, 2010 7:47 pm

Pillerin elektrik çarpması için doğru akımdan alternatif akıma dönüşmesi gerekir. Ben de evdeki pillerden elektrik çarpan bi devere yapmak istiyorum benim arkadaşımda onun metali vardı kaybetti yoksa satın alcaktım. Elektrokinezi çalışmalarımda yardımcı olacak o yüzden istiyorum. Elektronik bilgim yok lütfen karmaşık terimler yazmayın afro
http://www.facebookvideobulucu.tr.cx
ReNeGaDe
Alışan
Alışan

Balık Domuz
Bükme Gücü : 4

Akım ÇEvirme Empty
MesajKonu: Geri: Akım ÇEvirme   Akım ÇEvirme Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 7:41 am

O tel iletken teldir. Herhangi bir elektirikçide hatta hemen hemen o iş ile ilgilenen heryerde vardır hatta nalburlarda da vardır. Eğer o telin ismini soruyorsan "iletken tel" o bende 8. sınıfta yada 6 7 de olabilir xD onunla devre yapmıştım. Birkaç tane pil kullanırsan belki çarpar Very Happy Ama o piller o kadar etkili değildir haberin olsun diye söylüyorum Smile Duracell al 4 - 5 tane bağla biraz hissedersin. Ama 2 pil bağla iletken tele sonra o telin bir ucunu dilini değdir o zman hissedersin Very Happy
http://teknogamespawn.blogspot.com
K4 ~
Acemi
Acemi
K4 ~

Kova Domuz
Bükme Gücü : 5

Akım ÇEvirme Empty
MesajKonu: Geri: Akım ÇEvirme   Akım ÇEvirme Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 2:45 pm

hııı saol afro
http://www.facebookvideobulucu.tr.cx
senkron16
Yeni üye
Yeni üye

Koç Manda
Bükme Gücü : 0

Akım ÇEvirme Empty
MesajKonu: Geri: Akım ÇEvirme   Akım ÇEvirme Icon_minitimeÇarş. Tem. 07, 2010 12:05 am

senin için çok basit bir devre söyleyim bildiğimiz trafo yada teknik adı transformatör bütün adaptörlü devrelerde vardır. Örn : cep tel şarj aleti yada elektrikli radyo. şimdi bu alette 4 tane uç göreceksin bunlara primer sargı ve seconder sargı denir. 220v şehir şebekesi üst uç olan primere bağlıdır. Alt uçtan çıkan kablolar senin devreni besler.Yani trafo 200 volt gerilimi 12 volt yada deha aşşağı seviyelere indiren ve indiksiyonla çalışan bir cihazdır.Yapman gereken 9 voltluk pilin uçlarını alt uçlara dokundurup çekmek bu ilk dokunma anında primer sargıdan yani üsttekinde bir enerji yüklenmesi oluşacak ve ciddi miktarda bir elektirik dalgası çok kısabir süre için (saniyenin ondabiri) hissedilecektir. Trafonun üst ucunu elinle tut yeter

Akım ÇEvirme
1 sayfadaki 1 sayfası