Parapsikoloji
Hoşgeldiniz..Lütfen üye olunuz..
Parapsikoloji
Hoşgeldiniz..Lütfen üye olunuz..
Parapsikoloji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parapsikoloji

ParapsikolojiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tanrı..

+4
ReNeGaDe
kaula
K4 ~
Alohilohi
8 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
Maizul
Yeni üye
Yeni üye
Maizul

Oğlak Horoz
Bükme Gücü : 0

Tanrı.. - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Tanrı..   Tanrı.. - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Eyl. 20, 2010 5:41 pm

K4 ~ demiş ki:
öldürün dedikleri insanları Allah yolundan saptırmaya çalışan, onlara zarar vermek için fırsat kollayan kimselerdir. Hiçbir şey karşılıksız değildir.

"bakara 191. ayeti:
"Onları nerede yakalarsanız öldürün.sizi çıkardıkları yerden (Mekke'den) sizde onları çıkarın.zulüm ve baskı adam öldürmekten daha ağırdır."

nisa 89. ayeti:
"Arzu ettilerki kendileri küfre saptıkları gibi sizde sapasınız beraber olasınız.Bu sebeple onlar allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin.Eğer bundan yüz çevirirlerse yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün.Onlardan ne bir dost edinin ne de bir yardımcı."

tevbe 5. ayeti:
"Haram aylar çıkınca müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün; onları yakalayın, onları hapsedin ve onları her gözetleme yerinde oturup bekleyin. Eğer tevbe eder, namazı dosdoğru kılar, zekâtı da verirlerse artık yollarını serbest bırakın. Allah yarlığayan, esirgeyendir."

Şunları bi oku da,Özellikle tevbe 5.
Sonra saçmalamayı kes.
Basbaya savaş ayetleri bunlar.,

Allah yolu budur.
Git müşrik inanmayan kim varsa, haram ay çıkınca kafasını kes!
Seni bundan alıkoymaya çalışanı da kes.

K4 ~
Acemi
Acemi
K4 ~

Kova Domuz
Bükme Gücü : 5

Tanrı.. - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Tanrı..   Tanrı.. - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Eyl. 20, 2010 8:28 pm

müşrik ve inanmayan ayrıdır, bunu demeye çalışıyorum. İnsanlar dünyanın çeşitli yerlerinde idam ediliyorsa vardır bir sebebi. Kur'an da böyle diyorsa sebebi vardır.
http://www.facebookvideobulucu.tr.cx
Maizul
Yeni üye
Yeni üye
Maizul

Oğlak Horoz

Tanrı.. - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Tanrı..   Tanrı.. - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Eyl. 21, 2010 6:35 pm

Müşrik genel bir tanımdır. Şirk koşan anlamındadır. Allahı diğer ilahlarla bir tutmak babında, Kısaca farklı dinde herhangi bir tanrıya inanıyorsan müşriksindir. Allaha inanmıyorsan kafirsindir. Kafirler içinde müşrik tanımı kullanılır.

Vardır bir sebebi?
Güzel..
Yaşın kadar konuşuyorsun.
Arap falan doğsaydın senden iyi militan olurdu.
K4 ~
Acemi
Acemi
K4 ~

Kova Domuz

Tanrı.. - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Tanrı..   Tanrı.. - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Eyl. 21, 2010 7:16 pm

Ne militanı sen ne dediğinin farkında mısın? Yaşım kadar konuşuyormuşum. 2 yaş büyük olduğun için kendini benden üstün mü görüyorsun? Herkesin öldüğü gün yüzündeki pişmanlığı görmek isterim. Kur'an'ın tamamını okuduktan ve yorumladıktan sonra bu konuda konuşman daha doğru olur. Bir kaç ayete bakarak önyargıya kapılmışsın. Egon üstün gelerek kendini üstün görüyorsun, bu da belli.
Maizul
Yeni üye
Yeni üye
Maizul

Oğlak Horoz

Tanrı.. - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Tanrı..   Tanrı.. - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Eyl. 21, 2010 7:22 pm

Evet farkındayım. İnsanların dinleri yüzünden öldürülmesine vardır bir sebebi diyen herkes militan olabilir.2 yaş büyük değişikliktir bu tarihi hatırla 2 yıl sonra düşünce olarak daha ilerde olacaksın tabi düşünürsen. Bir zamanlar bende islamı savunuyordum. 13-14 yaşımda. Pişman olacağım şeyler yapmam.Kuranın tamamını okudum. Yorum yaptım. Ona göre konuşuyorum.Dinin hakkında senden çok daha fazla bilgiye sahibim, dinin her kısmı hakkında bunu kesinlikle söylerim. Kendimi senden üstün görmüyorum sadece bunca katliama vardır bir sebebi diyerek karşılık vermen, MİLİTANCA!
K4 ~
Acemi
Acemi
K4 ~

Kova Domuz

Tanrı.. - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Tanrı..   Tanrı.. - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Eyl. 22, 2010 8:39 pm

Ben hiçbir insana kıyamazken sen daha beni tanımadan tek bir cümlemle beni militan yaptın. Beni yaşımdan dolayı ezik gördün, daha sonra bunu düşünce değişimine bağladın. Düşünceler elbette değişecektir. Fakat bunun yaşla ilgisi yoktur, sadece zaman alır. Kur'an'ı okuduğun için kararına saygı duyuyorum ve hiç olmazsa bu konuda önyargılı değilsin.
Maizul
Yeni üye
Yeni üye
Maizul

Oğlak Horoz

Tanrı.. - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Tanrı..   Tanrı.. - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 5:14 pm

K4 ~ demiş ki:
Ben hiçbir insana kıyamazken sen daha beni tanımadan tek bir cümlemle beni militan yaptın. Beni yaşımdan dolayı ezik gördün, daha sonra bunu düşünce değişimine bağladın. Düşünceler elbette değişecektir. Fakat bunun yaşla ilgisi yoktur, sadece zaman alır. Kur'an'ı okuduğun için kararına saygı duyuyorum ve hiç olmazsa bu konuda önyargılı değilsin.

Buna tek cevabım "Kendin ol!"

"İnsanlar dünyanın çeşitli yerlerinde idam ediliyorsa vardır bir sebebi. Kur'an da böyle diyorsa sebebi vardır."
İdamları kuranın içindeki müthiş(!) sebeplere bağlayan birine militan diyebilirim.

Seni prangalayan aptal tabulardan kurtulamazsan yol alamazsın!.
Kendini kandırdığın veya kendi kendini kandırmaya yardımcı olduğun için
tavrım bu kadar sert =).

"Dinsel üzüntü, bir ölçüde gerçek üzüntünün dışavurumu ve bir başka ölçüde de gerçek üzüntüye karşı protesto oluyor. Din ezilen insanın içli ezgisini, kalpsiz bir dünyanın sıcaklığını, tinin dıştalandığı toplumsal koşulların tinini oluşturuyor. Din, halkın afyonunu oluşturuyor."
Karl Marx
K4 ~
Acemi
Acemi
K4 ~

Kova Domuz

Tanrı.. - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Tanrı..   Tanrı.. - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 8:51 pm

Ben zaten kendimin. Ailemde aşırı dindar biri yok, ya da 5 vakit namaz kılan vs. Ama benim içimden geliyo bunlar. Kendi kararım. Müslümanım ve öyle kalacağımı düşünüyorum. Dediğin gibi düşünceler değişebilir ama birisi beni yanlış yola saptırırsa değişirim. Şu an kendimim. Kur'an'ı henüz okumadığım için dediğin ayetler hakkında pek yorum yapamıyorum, ne de olsa öncesi de var o ayetlerin, sonrası da. Ama İslam'a inandığım için bir sebebinin olabileceğini düşünüyorum. Herkesin kendince nedenleri vardır fakat bunlar kimseyi militan yapmaz. Ve sen hala beni tek bir cümlemden ötürü yargılayarak militan olarak tanımlıyorsun. İnsanlara isim takıyorsun. Hayatında bir kere bile beni görmedin, tanımadın. Hayata bakışımı bilmiyorsun, neleri savunduğumu, misyonlarımı, vizyonlarımı... Bunları bilerek birinin ne olduğunu anlayabilirsin. hala bana militan demek istiyorsan de. Umrumda değil. Gülerek karşılık vereceğim, farkındalığın savunduğu gibi Smile
Maizul
Yeni üye
Yeni üye
Maizul

Oğlak Horoz

Tanrı.. - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Tanrı..   Tanrı.. - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 9:05 pm

Okumadığın bir dine nasıl mensup olabilirsin? Daha kutsal kitabını bile " okumamışsın " tebrik ediyorum senin vizyonunu misyonunu hayata bakış açını..
Okusan bile yapacağın aynı yorumlar olur. Çünkü müslümansan buna zorundasın. Size dinin izin vermediği birşey düşünmek yasaktır. Dinden çıkarsın mazallah.
"Herkesin kendince nedenleri vardır. bu onları militan yapmaz"
Dinden çıkan insanların öldürülmesini emreden. Bir çok mucitin ve filozofun öldürülmesine sebep olan bir din. Evet sebebi müthiş(!). Murted, diye bir kavram var araştır bakalım =). Sana ödev. İranıda araştır. Dinden çıktı diye ölenleri de. Tanımlıyorum. Fakat dikkat et şöyle dedim. Arap devletinde doğsaydın senden iyi militan olurdu.. Sünni Şii kavgalarına karışırdın. Din böyle emrediyor ya.. Ondan. Dua et allahına ki Türkiyedesin.Eğitim alıyorsun. Araştırıyorsun. Burada din hakkında benimle tartışma şansın var. O çok sevdiğin islamın uygulandığı ülkelerde google yasak! google!. ( bkz: İran )
Farkındalığın savunduğu gibi.. Osho"vari sözler bunlar.

Benden sana bir öneri, Dinleri objektif olarak araştır*. Benim ne demek istediğimi şimdi anlamasan da yakın bir zamanda anlayacaksın zaten. Ne demek istediğimi neden seninle bu tarzda konuştuğumu, neden dinlere inanmadığımı..
En azından öyle umuyorum =).
K4 ~
Acemi
Acemi
K4 ~

Kova Domuz

Tanrı.. - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Tanrı..   Tanrı.. - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi Eyl. 25, 2010 7:18 pm

Biraz yererek eleştirmişsin beni. Ödev vermek vs. Biraz üzdü beni doğrusu. Seviyeli tartışmak ve herkesin eşit olduğunu bilmek önemli. İran'da ise devlet adamlarının yaptığı eşekliği tüm İran çekiyor. İsrail için de öyle. Bir toplum komple kötü olamaz. Başındaki kötü olunca tüm toplumu kötüler. Bu şekilde dini lekeleyenler de var. Bunu tüm Müslümanlara mâl etmeni doğru bulmuyorum. Dinleri objektif olarak incelememi tavsiye etmişsin. Bunu birkaç ay önce yaptım. İslam'ın doğru din olduğuna yürekten inanıyorum. Ayrıca İslam'a göre 13 yaşından sonra dinde sorumluluk sahibi oluyorsun. Ben 14 yaşındayım. Çok zaman geçmemiş yani. Geçen yıl da SBS'ye hazırlandım. Pek vakit bulamadım doğrusu fakat okuyacağım.
Murted konusunda doğru bir yorum yapamam. Ama bana soracağına dini bir programda(örn. Nihat Hatipoğlu)ara sor. Yıllarını vermişler bu işe, mutlaka cevapları vardır. Ya da dini bir forumda sor. Ben de belirli bir yaşa gelince, Kur'an'ı okuyup yorumlayıp İslam'ı anlayınca bu yanıtı verebileceğim. İlk başta bana da ilginç geldi doğrusu. Dinci ve dindar denen 2 kavram vardır. Dinciler örneğin şeyhülislamlardır. Ne yaptıklarını biliyorsundur. Dini kullanarak insanları kötü etkilediler. Günümüzde de oluyor ne yazık ki. Bunu yapanlar insanlar, din değil. Ayrıca kendine bir bak, etrafına, Dünya'ya. Böyle karmaşık şeylerin rastgele oluşması mümkün mü sence? Bana pek mümkün gelmiyor. Objektif olarak araştırıp Allah'a inanmamdaki en önemli sebeplerden birisi de bu.
Edit:Bu arada cevaplar konu dışına çıkmaya başladı. Konu İslam doğru din mi, değil miye döndü. Sen de Tanrı konusundaki görüşlerini belirtirsen sevinirim. =)
Maizul
Yeni üye
Yeni üye
Maizul

Oğlak Horoz

Tanrı.. - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Tanrı..   Tanrı.. - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi Eyl. 25, 2010 7:39 pm

1 . kötülüklerini söylemek, zemmetmek.
2 . birinin veya bir şeyin kusurlarını ortaya koymak, hicvetmek, övmek karşıtı.
3 . beğenmemek, hoşlanmamak, tiksinmek.

kaynak: tdk

Ben gizlemem.
---

İran bir islam devletidir. İslam devletlerinde hükmün ne olması gerekiyorsa o yapılır. Zina eden varsa recm edilir. Hırsızlık yapanın kolu kesilir. Başı açık kişi dolaştırılmaz, dinden çıkan kişi murteddir dine girmesi için baskı yapılır hapse atılır kırbaç vurulur dönmezse öldürülür ve birçoğu daha sadece islamı uyguluyorlar.. Kuranın içinde ki hüküm ayetlerine bakmalısın ve hadislere.
Dinleri incelemek birkaç aylık bir süreç değildir. Dinlerden çok dinsizliği incelemeni öneririm. Git ateist veya agnostik forumlarına gir. Adamlar ne demiş gör. Ben dinsiz olmama rağmen hala dindar forumlarında dolaşıyorum. Millet ne hakkında ne diyor düşünüyorum.
Ben Murted kavramını biliyorum, ne yapılması gerektiğini de biliyorum zaten, sana soruyorum ki kendine cevap ver =).
Bunu yapan insanlar din değil diyorsun, Kullandıkları dindir. Birini öldürürken kullandığın silahtır. Silahla insan öldürürsün. Din toplum üzerinde kullandıkları silahtır. Yıllar yılı siyaset için kullanılmışlardır. Dini yaymak için savaşlar, katliamlar yapılmıştır.

Etrafına bakarak allahın varlığını değil tanrının varlığını çıkartırsın ortaya, O tanrı allah olmayabilir başka bir tanrı olabilir. Yada dünyayı yaratıp içinde kilere karışmayan bir tanrıda olabilir.
Rastgele oluşması tabi ki mümkündür.
Stephen hawkingin yeni kitabını okumanı öneririm. Evrenin kuralları bunların oluşmasını sağlamıştır. Boyutlar, paralel evrenler, Fizik kanunları... Karışık işler.
"Fizik evrende tanrıya yer yok" Stephen Hawking
---

Bir zamanlar tanrıya isyan en büyük günahtı. fakat tanrı öldü ve onunla birlikte bu günahlarda öldü. şimdi en korkunç şey, yaşama karşı günah işlemek ve "bilinmesi mümkün olmayanı" yaşamın amacından üstün tutmaktır.

Friedrich Nietzche
ReNeGaDe
Alışan
Alışan

Balık Domuz
Bükme Gücü : 4

Tanrı.. - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Tanrı..   Tanrı.. - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi Ekim 02, 2010 4:38 pm

Vallahi ben kendimi bildim bileli hiç inanmadım. Daha doğrusu bi kaç yıl önce inandım sonra bıraktım ama hiç tapmadım. Tapmamda tapmayıda istemem. Konu din değil biliyorum ama, Din'i seviyorum açıkçası en azından bazı yönlerini. Özellikle müslümanlık. İçinde yararlı öğeleri bulunduran bir din, örneğin; oturarak tuvaletini yapmak, sol elle yemek yememek (çünkü sol elde negatif iyonlar bulunurmuş ve bu elle yemek yediğinizde negatif iyonlar tekrar vücudunuza girermiş bilimsel açıklaması), günde 5 vakit namaz kılmak insanın spor yapmasını sağlar, abdest almak temiz kalmayı sağlar vs.vs. Ancak bu mükemmel şeylerin yanında insanların öldürülmesini kesilmesi yakılmasını isteyen diğer kurallar yani ayetlerde insanı dinden uzaklaştırıyor. Ayrıca neden bu kadar yüce bir varlık bu kadar insanı yaratıpta sonra kendisine tapmasını istesin ki. Ayrıca evrime inanmıyorsunuz ancak çok basit örnekler var evrime ait. Örneğin 9. Sınıf biyoloji kitabından bir etkinlik örneği kendiniz kurt yapıyorsunuz. Kendi kendilerine oluşuyorlar. Arke bakterilerininde aşırı sıcağa, aşırı soğuğa, havasızlığa, susuzluğa dayanabildiğini düşünürsek insanların Arkelerden geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Ve evrime bir örnek daha sivrisinek sivri sinek küçükken normalde ağzı o kadarda uzun değildir kan içebilmek için ancak bir süre sonra içe içe o iğnesi büyür. Yani ben evrime inanıyorum ama şu maymundan gelmeye değil arkelerden gelmeye. Yani sonuç olarak bir tanrının olduğuna ve bizi kontrol ettiğine inanmıyorum bizi yarattığına da inanmıyorum. Ayrca Stephen Hawking'in bi kitabında Dünyanın oluşması için herhangi bir yaratana ihtiyaç olmadığını açıklayan bir yazısı var daha bende okumadım ama okicam kuzenim bitirsin kitabı bi Very Happy
http://teknogamespawn.blogspot.com

Tanrı..
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3